Dziękujemy!

Otrzymaliśmy Twoją wiadomość

Skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej.

Zamów transport: +48 794 723 522

Busy do Niemiec

Zamów busa

Najpopularniejsze trasy i najciekawsze destynacje – transport osobowy Polska-Niemcy

Najpopularniejsze trasy jeśli chodzi o transport osobowy z Polski do Europy to bez wątpienia te linie, które pozwalają pasażerom dostać się do Niemiec. Podróż podejmowana jest z różnych powodów, a usługi transportu cieszą się zainteresowaniem wielu osób, dlatego doskonała znajomość trasy to jeszcze nie wszystko.

Transport busowy jest rozwiązaniem po które sięgamy z różnych powodów. Czasami szukamy możliwości wygodnego przejazdu, ale nie chcemy korzystać z usług jakiegoś dużego przewoźnika ze względu na dyktowane przezeń ceny. Przy okazji można się zorientować, że duże firmy transportowe oferują swoje usługi na najbardziej rentownych trasach i jeśli chcemy się dostać do jakiegoś mniej uczęszczanego miejsca, pojawia się konieczność poszukiwania dodatkowego przewoźnika. Tu jednak może się pojawić kolejna niedogodność, na przykład przesiadka może wymagać kilku godzin oczekiwania, w dodatku w nocy. Lepiej więc będzie poszukać kogoś, kto oferuje przejazdy z adresu na adres, jest konkurencyjny cenowo i cieszy się renomą w branży.

Profesjonalny przewoźnik – transport busowy do Niemiec

W internecie jest mnóstwo reklam opatrzonych hasłami „transport osobowy”, „transport busowy”, czy „przewóz osób” – jak wybrać przewoźnika, który będzie odpowiedni akurat dla nas? O firmie realizującej transfery przewozowe dobrze będzie świadczyć fakt współpracy z organizatorami wydarzeń muzycznych, festiwali i imprez kulturalnych, a także z organizatorami eventów biznesowych, lub zawodów sportowych. Jeśli firmowe busy przewożą nie tylko pracowników sezonowych, czy uczestników wymian studenckich, a obsługują też targi, konferencje i wycieczki turystyczne, wówczas warto skorzystać z danych teleadresowych ze strony internetowej przewoźnika i skonsultować swoje plany. Jak można się domyślić, najpopularniejsze kursy to przewozy ze Szczecina do Berlina.

transport busowy do Niemiec

Berlin jako najpopularniejsza destynacja transportu busowego

Linie Kołobrzeg-Berlin, Kamień Pomorski-Berlin, Świdwin-Berlin należą do tras o największym obłożeniu, korzystają z nich mieszkańcy obu stron Polsko-Niemieckiej granicy. Kursy ze Stargardu do Berlina to szybkość dojazdu - stolica Niemiec leży około 90 kilometrów od granicy, a dzięki rozbudowanej sieci dróg i dzięki autostradom transport busowy pozwala na znaczną oszczędność czasu. W perspektywie województwa Zachodniopomorskiego usługi przewozu osób, realizowane komfortowymi busami są czymś w rodzaju przygranicznej taksówki, którą można dojechać na czas do dowolnego miejsca w Berlinie. Czas jest tu bardzo ważną kwestią, ponieważ przewozy z Szczecinka do Berlina wybierają osoby, które chcą się dostać o konkretnej godzinie na tutejsze lotnisko i znaleźć się na miejscu jeszcze przed rozpoczęciem odprawy. Nasze busy są popularne również przy okazji eventów muzycznych – przewozy z Nowogardu do Berlina są częściej rezerwowane w sezonie koncertowym, kiedy w stolicy Niemiec występują gwiazdy estrady rzadko przyjeżdżające do Polski. Ze względu na bliskość granicy udział w tutejszych imprezach kulturalnych jest tańszy od wyjazdów do Londynu i prostszy niż podróż do USA. Spora część naszych pasażerów wybiera też destynację berlińską udając się do pracy, albo w odwiedziny do krewnych. Kursy z Gryfic do Berlina to również studenci. Oczywiście usługi przewozu osób z Polski do Niemiec nie kończą się na Berlinie.

Kursy do Berlina

Transport osobowy Polska-Hamburg

Port w Hamburgu należy do ważniejszych centrów handlu, pośredniczącym między krajami Europy Północnej i Wschodniej, a obok przedsiębiorców przewozy busami wybierają podmiany załóg marynarskich. Chociaż Hamburg leży około 120 kilometrów od linii morza, tutejszy port przyjmuje największe kontenerowce świata, a pod względem ruchu ma drugie miejsce w Europie i Siódme na świecie. Hamburg jest również ważnym punktem na trasach turystycznych. Ma dostęp do czterech autostrad a przy okazji jest największym węzłem kolejowym w północnych Niemczech, a kilka kilometrów od centrum miasta leży międzynarodowy port lotniczy, do którego dowozimy naszych pasażerów na czas, albo odbieramy po lądowaniu. Przewozy z Gryfina do Hamburga to także amatorzy imprez kulturalnych i sportowych – pod względem ilości i skali eventów miasto ustępuje tylko Berlinowi. Skoro wspomnieliśmy znów stolicę Niemiec, warto powiedzieć też, że nasze busy kursują również ze Stargardu do Bonn, które po II wojnie światowej było stolicą RFN, aż do lat 90-tych XX wieku. W Bonn ma dziś siedzibę sześć ważnych ministerstw oraz uniwersytet uznawany za najlepszą uczelnię w Niemczech, studiował tu między innymi papież Benedykt XVI. Przewozy z Nowogardu do Bonn to przede wszystkim sierpniowy Beethowenfest (i dom, w którym wielki kompozytor przyszedł na świat) oraz letni Festiwal Kultury Nadreńskiej. Kursy z Kołobrzegu do Bonn realizowane są również jako część większych tras, ponieważ położone 15 kilometrów od miasta lotnisko (szóste w Niemczech pod względem wielkości) oferuje szereg tanich połączeń lotniczych, popularnych w każdym sezonie.

Przewozy do Hamburga

Komfortowym busem po Europie – kursy do Essen

Kolejną popularną destynacją jest Essenprzewozy ze Stargardu do Essen mają charakter stałych kursów, a to z racji tego, że miasto o którym mowa jest nie tylko głównym ośrodkiem przemysłowym i handlowym Zagłębia Ruhry (a więc transport osobowy interesuje osoby pracujące w tym regionie), lecz także miejscem targów międzynarodowych i siedzibą wielu instytucji handlowych i finansowych. Essen przyciąga również corocznym kobiecym turniejem tenisowym, będący rozgrywką rangi Międzynarodowej Fundacji Tenisowej. Jeśli chodzi o atrakcje turystyczne, Essen ma wiele zabytków – obok zabytków sakralnych i dzieł sztuki są to zabytki techniki. Wśród osób wybierających kursy z Nowogardu do Essen popularnością cieszy się też tutejszy ogród botaniczny i muzeum Folkwang prezentujące dzieła sztuki nowoczesnej.

busy do Essen

Ciekawostki o Bielefeld

W pobliżu drogi ekspresowej Ostwestfalendamm (należącej do ciągu drogi B61) leży kolejna destynacja transportu osobowego, czyli Bielefeld. Tutaj odbieramy pasażerów udających się do Polski, albo kontynuujących swoją podróż po Europie. Warto wspomnieć ciekawostkę związaną z Bielefeld – w tutejszym klubie piłkarskim Arminia Bielefeld grali Polacy - Michał Mak, Artur Wichniarek, Maciej Murawski, Daniel Bogusz i Tomasz Wisio. Przewozy ze Stargardu do Bielefeld są popularne wśród korzystających z transportu busowego Europejczyków ponieważ miasto to jest centrum kulturalnym, gospodarczym i naukowym. Turystów przyciągają zabytki Bielefeld, tutejsze muzeum etnograficzne i pomnik ziemi Archäo Welle.

Kursy do Bielefeld

Z Polski do Dortmundu, czy warto?

Innym ważnym ośrodkiem przemysłowym i zarazem destynacją osób pracujących za granica jest Dortmund. Kursy z Kołobrzegu do Dortmundu mają stały charakter w każdym sezonie, jeśli zainteresowanie jest większe, uruchamiamy dodatkowe połączenia z tym miastem. Przewóz osób nie koncentruje się jednak tylko na wyjazdach zawodowych. W sezonie turystycznym przewozy ze Stargardu do Dortmundu stanowią ważną część wielu amatorskich podróży. Kursy z Gryfina do Dortmundu są atrakcyjne ze względu na ogrody botaniczne i zoologiczne, liczne muzea i wystawy, sporą ilość ciekawych zabytków i kompleks rekreacyjno-sportowy Wischlingenpark. Skoro wspomnieliśmy o sporcie i rekreacji, trzeba powiedzieć, że kibice sportowi korzystają z przejazdów busami kierując się na stadion Borusii Dortmund. Również w Dortmundzie odbywają się Dni Szachowe, jeden z najważniejszych międzynarodowych turniejów związanych z tą dyscypliną.

Przewozy do Dortmundu

Ciekawostki turystyczne - przewozy do Bremy

Na podanych przykładach doskonale widać dlaczego transport osobowy z Polski do Niemiec cieszy się sporym zainteresowaniem pasażerów. Jednak przegląd najpopularniejszych destynacji byłby niepełny bez kolejnych niemieckich miast. Wśród nich na uwagę na pewno zasługują przewozy ze Szczecinka do Bremy. Również Brema jest ważnym ośrodkiem naukowym i przemysłowym. Leży około 60 kilometrów od ujścia rzeki Wezery do Morza Północnego, port Brema-Bremerhaven należy do największych niemieckich portów morskich – jak można się domyślić, kursy z Nowogardu do Bremy cieszą się zainteresowaniem marynarzy startujących stąd w dalszą podróż. Busy czekają również na załogi kończące tutaj żeglugę. W Bremie znajdują się siedziby wielu przedsiębiorstw, miasto jest ważnym ośrodkiem handlowym przemysłowym. Turyści korzystający z transportu busowego wybierają przewozy do Bremy dla tutejszej dzielnicy rybackiej Schnoor, wizyty w browarze Beck’s (oferującym zwiedzanie warzelni oraz firmowego muzeum) oraz szeregu zabytków sięgających swą historią średniowiecza. Sporo zabytków można podziwiać również w Magdemburgu, gdzie do najważniejszych zalicza się gotycką katedrę św. Katarzyny i św. Maurycego.

busy do Bremy

Cel studenckich podróży czyli trasa do Magdeburga

Inne zabytki, o których opowiadali pasażerowie wracający naszymi busami z Magdeburga do Szczecinka to zespół klasztorny Norbertanów wraz z kościołem w stylu romańskim, średniowieczny ratusz z przełomu XII i XIII wieku i gotycki kościół św. Jana z XIV wieku. Przewozy z Świdwina do Magdeburga to również przewozy pracownicze. Magdeburg jest ważnym miastem przemysłowym, najważniejsze branże to przemysł maszynowy, chemiczny, spożywczy i metalowy. Kursy z Gryfina do Magdeburga cieszą się również zainteresowaniem studentów ze względu na Uniwersytet Ottona von Guerickego i Wyższą Szkołę Magdeburg-Stendal. Jako kolejną ciekawostkę można dodać, że Magdeburg obchodził w 2005 roku 1200-lecie istnienia. Nieco młodszym miastem, ale również popularnym wśród osób korzystających z transportu busowego jest Hanower.

Kursy do Magdenburga

Przewozy do Niemiec, cel: Hanower

Osoby zainteresowane przejazdem z Świdwinia do Hanoweru to przede wszystkim odwiedzający Targi Hanowerskie, czyli jeden z największych na świecie eventów tego typu. Nie wszyscy korzystają z tutejszego portu lotniczego, czy połączeń kolejowych – niejednokrotnie zdarza się, że nasze busy obsługują zlecenia transportowe z Berlina do Hanoweru, podobnie jak w przypadku innych niemieckich miast. Oczywiście, przewozy ze Stargardu do Hanoweru nie kończą się na targach, choć w sezonie wystawienniczym obłożenie linii znacząco się zwiększa. Kursy z Kamienia Pomorskiegodo Hanoweru to również przemysł środków transportowych, czyli pracownicy przedsiębiorstw produkujących wagony i lokomotywy. Miasto jest także ośrodkiem przemysłu włókienniczego, gumowego, spożywczego i elektrotechnicznego. Jeśli chodzi o przewozy pracownicze, to zainteresowaniem w podobnej skali do przewozy do Hanoweru cieszą się także kursy z szczecinka do Krefeld.

Przewozy do Hanover

Busem do Krefeld

Fanom muzyki miasto Krefeld kojarzy się przede wszystkim jako miejsce powstania słynnego zespołu metalowego Blind Guardian, ale z punktu widzenia profesjonalnego przewoźnika liczy się przede wszystkim fakt, że Krefeld jest jednym z największych niemieckich miast, nie mających dostępu do pociągów dalekobieżnych. Przewozy z Gryfina do Krefeld są więc naturalną konsekwencją konieczności obsługi komunikacji miasta z innymi regionami Niemiec i Europy. Wielu pasażerów twierdzi jednak, że transport busowy jest znacznie wygodniejszy, zwłaszcza że nasza firma oferuje bezpośrednie połączenie z Krefeld do Nowogardu, czyli eliminuje konieczność porównywania rozkładów jazdy pociągów i uciążliwości związane z przesiadkami. Wspominając o Krefeld warto przytoczyć pewną ciekawostkę – w XVII wieku trzynaście rodzin opuściło Krefeld i udało się do USA, gdzie w stanie Pensylwania, niedaleko Filadelfii założyło miejscowość o nazwie Germantown.

busy do Krefeld

Zabytki i sport czyli przewozy do Brunszwiku

Innym miastem, z którym utrzymujemy stałą linię przewozową jest Brunszwik, kolejny ważny ośrodek przemysłu. To również miasto wielu ciekawostek, zabytków i sportu. Podobnie jak w Essen, również w Brunszwiku odbywa się coroczny kobiecy turniej tenisowy (Braunschweig Women's Open), ale obok tradycji sportowych przewozy z Szczecinka do Brunszwiku wynikają również z zainteresowania tradycjami piwowarskimi oraz tutejszymi pamiątkami historycznymi. Brunszwik ma mnóstwo zabytków, znaczna ich część pochodzi ze średniowiecza. Przewóz osób ze Stargardu do Brunszwiku cieszy się także popularnością wśród studentów. Busy z Kołobrzegu do Brunszwiku interesują stypendystów tutejszych uczelni – Wyższej Szkoły Pedagogicznej oraz Akademii Sztuk Pieknych, o przewozy z Gryfina do Brunszwiku dopytują również osoby związane z tutejszymi wydawnictwami i instytutami naukowymi.

Kursy do Brunszwiku

Popularna destynacja turystyczna – kursy do Rostocku

Na zakończenie prezentacji najważniejszych destynacji transportu busowego z Polski do Niemiec pozostawiliśmy Rostock. To miasto leżące 12 kilometrów od Zatoki Meklemburskiej na Morzu Bałtyckim. Jak można się domyśleć przewozy z Szczecinka do Rostocku to w znacznej mierze podmiany załóg marynarskich zarówno rozpoczynających żeglugę jak i powracających do Polski, lub udających się do innych niemieckich miast. Obłożenie linii Świdwin-Rostock wynika też z popularności wśród osób pracujących w tym mieście, trzeba jednak powiedzieć że w sezonie zinteresowanie kursami z Kołobrzegu do Rostocku wzrasta ponieważ ze względu na bliskość wybrzeża miasto świadczy wiele usług związanych z obsługą ruchu turystycznego. Obok turystyki Rostock jest ważnym ośrodkiem stoczniowym i akademickim.

Przewozy do Rostock