Dziękujemy!

Otrzymaliśmy Twoją wiadomość

Skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej.

Zamów transport: +48 794 723 522

Busy do Holandii

Zamów busa

Najbogatsza oferta przewozu osób czyli trasy Polska-Holandia

Jakie miasta warto odwiedzić w Holandii? To kwestia regularnie poruszana przez pasażerów w trakcie realizowanych przez naszą firmę transferów. Podczas postojów pasażerowie zagadują o doświadczenie, ciekawostki z jakimi można się spotkać na trasie, albo o źródło sukcesów naszej firmy. Wiele pytań dotyczy szczegółów oferty przewozowej, a przy okazji tego, które miasta w Holandii są najczęściej wybieranymi destynacjami. Rozmowa schodzi wówczas na tematy co warto zobaczyć, zwiedzić, albo jak zaplanować wakacyjny rajd po Europie. Co prawda, żaden z naszych kierowców nie jest zawodowym przewodnikiem wycieczek, ale zdobyte doświadczenie pozwala wyczerpująco odpowiedzieć na pytanie, dokąd najczęściej zdążają nasze busy.

Po pierwsze – przewozy do Amsterdamu

Oczywiście, w przypadku kursów do Holandii pierwszym miastem jakie przychodzi na myśl jest Amsterdam – przewozy do Amsterdamu cieszą się popularnością zarówno pojedynczych klientów, jak i całych grup, i to bez względu na sezon. Trzeba pamiętać, że mówimy o konstytucyjnej stolicy Holandii, a przy okazji największej metropolii tego kraju i drugim po Rotterdamie porcie handlowym dostępnym dla statków oceanicznych. Sieć kanałów łączy Amsterdam z Renem i z Morzem Północnym, ich obecność jest powodem dla którego Amsterdam jest nazywany Wenecją Północy. Transport osobowy do Amsterdamu interesuje przede wszystkim turystów. Zespoły pracownicze i ekipy podmian marynarskich również korzystają transportu busowego, ale w znacznie mniejszym stopniu. Poza turystami kursy z Szczecinka do Amsterdamu są popularne także wśród studentów. Amsterdam jest ważnym ośrodkiem naukowym i kulturalnym, ma dwa uniwersytety i Królewski Instytut Tropikalny, a także liczne muzea, zabytki i bogate ogrody botaniczne. Przewóz osób do Amsterdamu to również podróże przedstawicieli przedsiębiorstw z całej Europy – miasto, o którym mówimy jest siedzibą giełdy (najstarszej na świecie!) oraz wielu banków i towarzystw ubezpieczeniowych. Trzeba jednak powiedzieć, że chociaż w Amsterdamie mieści się wiele fabryk (m.in. Ford), browary Heinekena, stocznia remontowa i kompleks rafineryjno-petrochemiczny to największy wpływ na gospodarkę miasta ma turystyka. Szacuje się, że rocznie do Amsterdamu przyjeżdża ponad 17 milionów ludzi.

Jedna z najpopularniejszych tras, czyli kursy do Rotterdamu

Opisując transfery do Holandii nie sposób nie powiedzieć o największym porcie w Europie (do 2003 roku największym na świecie), jakim jest Rotterdam. Również przewozy ze Szczecinka do Rotterdamu są ważną częścią naszego harmonogramu wyjazdów. Spora część naszych klientów dociera do tego miast z innych części Europy i świata, stąd zaś wracają naszymi busami do Polski, choć nie zawsze jest to regułą. Transport osobowy to również linie z Holandii do Belgii i Niemiec. Rotterdam jest ważnym węzłem trasportowym i kolejowym. Zbiegają się tutaj cztery autostrady (A20, A16, A15 i A13), działa też międzynarodowy port lotniczy, dlatego przewóz osób z Kołobrzegu do Rotterdamu to zazwyczaj pasażerowie, którzy po dotarciu na miejsce udają się w dalsza podróż. Jako ciekawostkę związaną z Rotterdamem warto wspomnieć fakt, że lokalna kolejka metra obsługuje linię do Hagi. To kolejne w naszej branży miasto nad Morzem Północnym.

Busem do Hagi

Haga jest określana jako stolica administracyjna Holandii, ponieważ swoje siedziby ma tutaj większość holenderskich ministerstw i ambasad. W ten sposób Amsterdam – jak wspomnieliśmy wyżej, stolica konstytucyjna - pozostaje kulturalnym centrum Holandii, zaś Haga ma charakter metropolii o randze międzynarodowej, choćby przez wzgląd na siedziby Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości, Międzynarodowego Instytutu Statystycznego, Międzynarodowego Centrum Prasowego, Europejskiego Urzędu Policji i Międzynarodowego Trybunału Karnego. Przewozy z Nowogardu do Hagi to studenci z wymian międzynarodowych i polscy stypendyści – w Hadze mieści się Królewskie Konserwatorium Muzyczne i Królewska Akademia Sztuki. Kursy ze Szczecinka do Hagi wybierają również turyści, do miejscowych atrakcji należy Madurodam czyli miasteczko modeli najcenniejszych zabytków architektury Holandii, miasto ma również sporo muzeów i zabytków architektury. Jako ciekawostkę warto wspomnieć, że Haga jest miastem wielonarodowościowym – Holendrzy stanowią około 40 procent lokalnej populacji oraz to, że z Hagi pochodzi najstarszy grający do dziś zespół rockowy, czyli powołany w 1961 roku „Golden Earring” (znany m.in. z przeboju „Radar Love”).

Transport osobowy do Alkmaar

Wśród kursów do Holandii na uwagę zasługuje również miasto o nieco mniejszej renomie od już wspomnianych, choć jako destynacja w transporcie osobowym cieszy się ono sporym zainteresowaniem. Mamy tu na myśli przewozy z Kołobrzegu do Alkmaar. To miasto w północno-zachodniej Holandii, słynne z powodu miejsca w historii Holandii. W 1573 roku mieszkańcom udało się odeprzeć atak Hiszpanów, co było przełomowym momentem w osiemdziesięcioletniej wojnie o niepodległość. Pamiątką po tej chwili jest holenderskie przysłowie „zwycięstwo zaczyna się w Alkmaarze”. Okres intensywnego rozwoju miasta nastąpił po zakończeniu II wojny światowej, dziś jest to ważny ośrodek przemysłowy. Przewozy z Gryfic do Alkmaaru to oczywiście przede wszystkim zespoły pracownicze, ale spora część pasażerów naszych busów to turyści i przedsiębiorcy. W Alkmaar odbywają się między innymi targi serowarskie. Oprócz licznych zabytków na turystów czeka w Alkmaar muzeum piwa. Miasto jest też ciekawym miejscem dla amatorów słodyczy, w Alkmaar produkowana jest czekolada.

kursy do Alkmaar

Przewóz osób Polska-Groningen

Przeglądając ciekawe holenderskie miasta z naszej oferty transportowej warto wspomnieć o mieście partnerskim naszych rodzimych Katowic, czyli o Groningen. To punkt połączony autostradą A7 z przedmieściami Amsterdamu i z niemiecką granicą, natomiast autostrada A28 zaczynająca się na przedmieściach Groningen prowadzi do Utrechtu. Groningen to także punkt łączący drogi N7, N46, N355, N361 i N370, nic więc dziwnego że miasto ma spore znaczenie dla klientów transportu busowego. Do ciekawostek z Groningen należy tutejszy uniwersytet (jeden z najstarszych w Holandii, założony w 1614 roku), z którym związany był matematyk i fizyk Johann Bernoulli oraz laureat Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki z 1953, Frits Zernike. Innym wartym odwiedzenia miastem jest Breda – miasto partnerskie Wrocławia.

przewozy do Groningen

Miasto związane z polską historią czyli przewozy do Bredy

Breda jest postrzegana jako ośrodek kulturalno-naukowy, jest też jednym z głównych skupisk polonijnych w Holandii, dlatego przewozy ze Stargardu do Bredy to w znacznej mierze pasażerowie zdążający na spotkania rodzinne. Ponieważ niedaleko leży granica z Belgią, często zdarza się że dowozimy do Bredy osoby odebrane w Antwerpii. Warto również wspomnieć, że w wyzwoleniu miasta spod okupacji hitlerowskiej w 1944 roku brali udział polscy żołnierze, w mieście działa muzeum poświęcone generałowi Stanisławowi Maczkowi. Breda jest dziś ośrodkiem przemysłu włókienniczego i maszynowego jest też drugim po Amsterdamie ośrodkiem wyrobów cukierniczych i czekoladowych.

busy do Bredy

Ośrodek nauki i przemysłu – kursy do Eindhoven

Wśród wielu miast figurujących jako destynacje przewozu osób za pomocą komfortowego transportu busowego na uwagę zasługuje również Eindhoven. To miasto w południowej Holandii i zarazem jedno z centrów Węzła Wiedzy i Innowacji Europejskiego Instytutu Technologicznego z siedzibą w Budapeszcie. Eindhoven uczestniczy więc w projektach kreacji nowych technologii i ich transferowaniu do sfery biznesowej. O rozmachu przedsięwzięcia może świadczyć to, że na wykorzystywane w biznesie badania Eindhoven otrzymuje około 120 mln euro rocznie. Przewozy ze Stargardu do Eindhoven to przede wszystkim pasażerowie sezonowi odbywający podróże po Europie, a także pracownicy branży elektronicznej – w Eindhoven produkowane są telewizory, sprzęt medyczny, urządzenia gospodarstwa domowego, żarówki i maszyny liczące.

kursy do Eindhoven

Busem do Holandii, czylu przewozy do Tilburg

Ciekawych miast leżących na trasach Polska-Holandia jest oczywiście znacznie więcej, tak naprawdę z każdą aglomeracją wiążą się niecodzienne fakty, każdy punkt na naszych mapach ma swoją niepowtarzalną historię. Doświadczenie w przewozie osób to także wiedza o kolejnych miastach, uzupełniana przez relacje pasażerów. Polecając usługi transportu busowego możemy zarekomendować wiele miejsc docelowych, z naszych rad skorzystali już pasażerowie kursów do Venlo, turyści udający się do Dordrecht, osoby wykupujące przewozy do Leeuwarden oraz pasażerowie udający się do Tilburg.

przewozy do Tilburg

Kursy do Venlo, przejazdy do Dordrecht i transport osób do Leeuwarden

Kursy ze Stargardu do Leeuwarden zasługują na uwagę z tego względu, że miasto to było w 2018 roku Europejską Stolicą Kultury. Nie koniec na tym, przewozy z Kołobrzegu do Leeuwarden to także amatorzy widowiskowego Domino Day, które odbywa się w tym mieście od 2002 roku. Impreza ta to szereg pokazów burzenia konstrukcji stawianych z kostek domina. Obok przejazdów do Leeuwarden popularnością cieszą się także przewozy do Dortrecht, czyli trzeciego co do wielkości miasta w prowincji zaraz po Hadze i Rotterdamie. Kursy ze Stargardu do Dortrecht nie są jednak tak popularne jak przewozy ze Stargardu do Tilburg. A zainteresowanie tą trasą wynika stąd, że co roku organizowane jest tu słynne wesołe miasteczko - Tilburgse kermis. Tilburg jest miastem akademickim, z naszych busów korzystają więc często pracownicy naukowi i studenci. Przegląd miast z naszej oferty i związanych z nim ciekawostek można zakończyć na Venlo. Przewozy ze Stargardu do Venlo to kursy do zachodniej granicy Holandii, również z Venlo odbieramy pasażerów udających się do Polski oraz do Niemiec.

busy do Leeuwarden