Dziękujemy!

Otrzymaliśmy Twoją wiadomość

Skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej.

Zamów transport: +48 794 723 522

Busy do Belgii

Zamów busa

A może czeka Cię podróż do Belgii?

Transgraniczny transport osobowy to przede wszystkim obsługa tras między Polską a trzema krajami Europy Zachodniej – Belgią, Holandią i Niemcami. Jeśli chodzi o stałe linie, to zgodnie z oczekiwaniami pasażerów celem są najczęściej wybierane miasta, chociaż przewóz osób to także kursy „z adresu na adres”. Organizacja transportu osobowego w przypadku Belgii to przejazdy w kierunkach Antwerpia, Bruksela, Gandawa, czy Ostenda. Ale korzystają z nich nie tylko podmiany załóg marynarskich, czy osoby udające się do pracy. Transport busowy do najpopularniejszych belgijskich miast interesuje również przedsiębiorców, turystów i osoby odwiedzające krewnych za granicą.

Transport osobowy, profesjonalna obsługa – kursy Polska-Antwerpia

Profesjonalizm kierowców to nie tylko komfort podróży wynikający z pewności dojazdu na czas i wysokiego poziomu floty transportowej. Obsługa przewozów osobowych to również doświadczenie, gdzie na trasie serwują najlepszą kawę, dbałość o szczegóły takie jak klimatyzacja, lub oświetlenie miejsc pasażerów, a także wiedza co warto zobaczyć w danym mieście. Lata pracy w branży przewozowej kształcą bardziej niż czytanie przewodników turystycznych – nasi kierowcy dowiadują się od pasażerów interesujących ciekawostek na temat wielu europejskich miast, potem zaś służą kolejnym podróżnikom fachowymi radami. Na przykład wyjazdy z Szczecinka do Antwerpii to nie tylko podmiany załóg marynarskich. Kursy z Kołobrzegu do Antwerpii cieszą się popularnością przy okazji eventów biznesowych i targów branżowych. Oprócz tego Antwerpia leży na trasach wycieczek miłośników historii architektury – ważnym punktem jest tu gotycka katedra Najświętszej Maryi Panny z XIV wieku oraz kościół św. Pawła z XVI wieku. Przewozy z Nowogardu do Antwerpii interesują też wakacyjnych i urlopowych podróżników, na liście miejsc do odwiedzenia umieszczają oni zazwyczaj tutejsze muzeum morskie oraz muzeum Rubensa. Oczywiście transport busowy do Belgii to także inne miasta.

kursy do Antwerpii

Przewozy do Brukseli – terminowe realizacje transferów

Wielu pasażerów udaje się z nami z Szczecinka do Brukseli, jednej z ważniejszych europejskich metropolii. W Brukseli ma swoją siedzibę parlament belgijski, tutaj również rezyduje król Belgii oraz instytucje Unii Europejskiej, Euroatomu i NATO. Jak można się domyśleć, przewozy z Kołobrzegu do Brukseli cieszą się powodzeniem wśród biznesmenów i finansistów, ponieważ Bruksela jest nie tylko dużym ośrodkiem przemysłowym, lecz także finansowo-handlowym z siedzibami wielu banków międzynarodowych i giełdą. Z transportu busowego korzystają też studenci ze stypendiów międzynarodowych, przyciągani przez Królewską Akademię Sztuki w Brukseli i instytuty naukowo-badawcze tutejszych uniwersytetów. Trasy turystyczne biegnące przez Brukselę to oprócz zabytków takich jak Dom Króla i Pałac Królewski również kościoły (w tym katedra z XIII wieku), około 30 muzeów (w tym Muzeum Instrumentów Muzycznych) i oczywiście jeden z symboli miasta, czyli Manneken Pis – słynna figurka siusiającego chłopca.

Przewozy do Brukseli

Transport busowy Polska-Belgia, kursy do Charleroi

Zarówno Bruksela jak i wspomniana wyżej Antwerpia są połączone kanałem z portem rzecznym w Charleroi. Nasi kierowcy regularnie odbierają pasażerów, którzy docierają do tych metropolii drogą wodną, by udać się w dalszą podróż, lub wrócić do Polski – ruch odbywa się też w drugą stronę. Atutem Charleroi jest port lotniczy popularny wśród tanich linii obsługujących połączenia europejskie, stąd można się do 35 miast na kontynencie, w tym do Wrocławia, Katowic i Warszawy. Ale rola Charleroi nie kończy się na byciu stacją przesiadkową dla turystów. Tutejsza miejska dzwonnica Beffroi jest na liście światowego dziedzictwa UNESCO, podróżnicy po Europie cenią też sobie tutejsze muzeum szkła i muzeum fotografii oraz pałac Karola II. Ktokolwiek jest zainteresowany odwiedzeniem tego miasta – wystarczy skontaktować się z nami i zapytać o przewozy z Kołobrzegu do Charleroi.

busy do Charleroi

Atrakcyjne wyjazdy do Ostendy

Obok kursów osobowychz Gryfina do Charleroi na uwagę zasługują też trasy między Szczecinkiem a Ostendą, to kolejne Belgijskie miasto, o które często pytają nasi pasażerowie. Leży ono na wybrzeżu Morza Północnego, w przeszłości popularność zyskało dzięki temu, że belgijscy królowie – Leopold I i Leopold II – lubili spędzać tu wakacje. Ostenda jest dziś ważnym, choć mniej znanym ośrodkiem turystycznym – do tutejszych atrakcji należą piaszczyste plaże, molo, fort Napoleona i muzeum morskie na pokładach szkolnej barkentyny „Merkator”. Obok turystów, przewozy z Kołobrzegu do Ostendy wybierają podmiany załóg marynarskich, a także miłośnicy sportu. Ci ostatni korzystają z transportu busowego przy okazjach imprez na Albertpark, czyli tutejszym stadionie piłkarskim.

kursy do Ostendy

Mniej znane atrakcje turystyczne – przewozy do Liege

Kursy do Belgii przewidują też przewozy z Szczecinka do Liege, miasta leżącego w pobliżu granicy z Niemcami i Holandią. Przedsiębiorcy postrzegają Liege jako ośrodek technologii informacyjnych i przemysłu mechanicznego, oraz jako producenta czekolady i piwa. W pobliżu tutejszego campusu uniwersyteckiego (gdzie dość często dowozimy polskich studentów) znajduje się park naukowy. Ale Liege to nie tylko przemysł, biznes i środowiska akademickie. Wyjazdy z Grifina do Liege są popularne wśród turystów, a jest tu sporo ciekawych miejsc do zwiedzania i miłego spędzania czasu, jak chociażby Carre, czyli historyczne centrum miasta i ścieżki wzdłuż rzeki Mozy, która drogą wodną łączy miasto z Antwerpią i Rotterdamem. Warte zobaczenia jest też tutejsze muzeum archeologicznie (Muzeum Curtisa), ratusz z 1714 roku, zabytkowe kościoły i Opera Royal. Osobom zainteresowanym kursami z Nowogardu do Liege możemy też polecić lokalną specjalność, jaką są tradycyjne gofry cukrowe znane jako gofry leodyjskie, lub gofry z Liege.

przewozy do Liege

Szlakiem historii i kultury – transport busowy do Kortrijk

Osobnym rozdziałem są przewozy do Kortrijk – miasto to u swego zarania było rzymską osada założoną w I wieku naszej ery. Stąd pochodzi wielu malarzy, pisarzy i kompozytorów, dziś zaś Kortrijk jest znane między innymi z dużych targów autobusowych, odwiedzanych przez przedsiębiorców z całej Europy, a więc i z Polski. W przypadku obsługi przewozów turystycznych z transportu busowego do Kortrijk korzystają klienci z całej Europy chcący zwiedzić Szpital Naszej Pani z XIII wieku, XVII-wieczny klasztor beginek figurujący na liście światowego dziedzictwa kulturalnego UNESCO oraz wiele zabytkowych kościołów. Przewozy z Nowogardu do Kortrijk to również stary rynek z dzwonnicą z XIV wieku i renesansowym ratuszem i słynny zespół kamienic z XIII wieku.

busy do Kortrijk

Gandawa, miasto historii – komfort dojazdu busem z Polski

Opisując przewozy do Belgii realizowane przez nasza firmę nie sposób nie wspomnieć o mieście Gandawa, leżącym w północno-zachodniej części tego kraju. Gandawa ma bogatą historię, z ciekawostek można wspomnieć, że miedzy XII a XV wiekiem należała do największych miast znajdujących się poza granicami ówczesnych Włoch, a wielkością i zaludnieniem ustępowała tylko Paryżowi. Współcześnie Gandawa jest ważnym portem morskim, toteż z transportu busowego korzystają ekipy zmienników załóg marynarskich. Miasto jest też ważnym węzłem komunikacyjnym dlatego poza turystami chcącymi je zwiedzić usług transportu osobowego korzystają osoby, które chcą się stąd dostać do Niemiec, Holandii i do Polski. Ponieważ współpracujemy z urzędami i instytucjami, z naszego transportu busowego korzystają pasażerowie z Europy, którzy chcą się dostać do polskiego konsulatu honorowego w Gandawie. Osobom, które planują odwiedzić Gandawę polecamy tutejsze muzea, odbywający się co pięć lat Festiwal Kwiatów, coroczny festiwal filmowy (jeden z największych w Europie) przypadający na październik oraz szereg eventów muzycznych i kulturalnych. Przewozy z Nowogardu do Gandawy to również studenci z całej Europy – Gandawa jest największym ośrodkiem uniwersyteckim w Belgii.

kursy do Gandawy